sorenchem
اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

اپتیکال برایتنراپتیکال برایتنر به طور گسترده ای توسط تولید کنندگان کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار می گیرد، فرآیند جوش کلاسیک است. هدف آن تولید صابون شسته و رفته در شرایط خالص، آزاد از گلیسیرین است. صابون شفاف مواد اولیه برای ساخت میله ها، دانه ها و پودر است. فرایند جوشیدن در یک سری از مراحل تغییرات انجام می شود. در مرحله اول، چربی های ذوب شده در کتری قرار داده می شود و به تدریج افزوده می شود. سپس کل توده با بخار باز از کویل های سوراخ شده داخل کوره جوش داده می شود. واکنش زرد شدن اکنون رخ می دهد؛ جرم به تدریج ضخیم تر می شود و یا امولسیون می شود به عنوان سدیم واکنش نشان می دهد با چربی برای تولید صابون و گلیسیرین. برای جدا کردن گلیسیرین از صابون، جوش خوراکی با آب نمک معدنی درمان می شود. محتویات کوره را به داخل یک لایه بالایی یا یک لایه ی جداگانه قرار می دهیم که یک توده ی کثیف صابون غیرقانونی و یک لایه ی پایین است که از یک محلول نمکی آب با گلیسیرین حل شده در آن تشکیل شده است. بنابراین اساس حذف گلیسیرین، حلالیت گلیسیرین و عدم تحریم صابون در محلول نمک است. محلول نمک کمیاب قلیایی، که به عنوان چربی مصرف شده شناخته می شود، از پایین کتری استخراج می شود و پس از آن برای بازیابی گلیسیرین درمان می شود. جرم دانه ای و کثیف صابون که در کتری پس از جوشش صرف شده است برداشته شده است و حاوی هر چربی ناخالص شده (معمولا ردیابی هایی است که از واکنش در هنگام آغشته شدن جلوگیری می کنند) به همراه خاک و رنگ های موجود در روغن های اصلی. در مرحله بعدی، به نام تغییر قوی، راه حل قوی سوزاننده به جرم افزوده می شود، سپس برای حذف آخرین چربی آزاد، جوش می شود.

اپتیکال برایتنر

مرحله نهایی، به نام جوش و حل شدن، جرم را به صابون شسته و رفته تبدیل می کند و خاک و مواد رنگی را حذف می کند. پس از تغییر قوی، صابون ممکن است یک یا چند شستشوی آب شور برای حذف قلیائیت آزاد داده شود، یا ممکن است مستقیما به آن متصل شود. پچینگ شامل جوشاندن جرم با اضافه کردن آب تا زمانی که غلظت حاصل شود، باعث می شود محتویات کتری به دو لایه جدا شود. لایه بالایی صابون شسته و رفته است، گاهی اوقات صابون کتری، ترکیب تقریبا ثابت برای یک چربی داده شده (حدود 70 درصد صابون، 30 درصد آب)؛ پایین تر، به نام نگر، در محتوای صابون از 15 درصد تا 40 درصد متغیر است. از آنجا که مواد رنگی، خاک، نمک، قلیایی و صابون های فلزی محلول هستند در نگر، اما نسبتا غیر قابل حل در صابون شسته و رفته، و از آنجا که بسیاری از ناخالصی ها متراکم و تمایل به حل و فصل، لایه ناهموار این را از صابون شسته می شود.

سه شنبه بیست و سوم 2 1399 2:1 بعد از ظهر
(0) نظر
برچسب ها : اپتیکال برایتنر-صنایع شوینده-مواد اولیه شوینده-سورن شیمی
آیا گلیسیرین برای پوست شما مفید است؟

گلیسیرین سومین ماده رایج در مواد آرایشی است که براساس یک بررسی زیبایی سال 2014 انجام شده است. به عنوان یک ماده اصلی در مرطوب کننده ها و لوسیون ها شناخته شده است، خرید و استفاده از گلیسیرین به شکل خالص آن محبوبیت رو به رشدی دارد. مطالعات نشان می دهد که گلیسیرین می تواند به روش های مختلفی روی پوست شما تأثیر بگذارد.

گلیسیرین و پوست شما

به نظر می رسد ظاهر این ماده در محصولات مراقبت از پوست ضروری است. براساس یک منبع تحقیق معتبر در سال 2008، گلیسیرین می تواند:

لایه بیرونی پوست را آبرسانی کنید (stratum corneum)
عملکرد سد و ویژگیهای مکانیکی پوست را بهبود بخشد
محافظت در برابر تحریک کننده های پوستی
فرایندهای بهبود زخم را تسریع کنید

گلیسیرین

گلیسیرین چیست؟

این ماده که با نام گلیسرول نیز شناخته می شود، یک ترکیب طبیعی است که از روغن های گیاهی یا چربی های حیوانی حاصل می شود. این یک مایع شفاف، بی رنگ، بدون بو و شربت با طعم شیرین است. یک ماده رطوبت آور است، نوعی ماده مرطوب کننده است که آب را از لایه های عمیق تر پوست و هوا به داخل لایه بیرونی پوست شما می کشد. در محصولات مراقبت از پوست، معمولاً با استفاده از انسدادها، نوع دیگری از مواد مرطوب کننده برای به دام انداختن رطوبت حاصل از آن در پوست استفاده می شود. براساس یک منبع تحقیق معتبر در سال 2016، در مقایسه با بسیاری دیگر ، مؤثرترین رقیق کننده است. از جمله:

اسیدهای آلفا هیدروکسی، مانند اسید لاکتیک و اسید گلیکولیک
اسید هیالورونیک
پروپیلن گلیکول و بوتیلن گلیکول
سوربیتول
اوره

آیا می تواند پوست را تحریک کند؟

به عنوان یک انسان آرام، آب را از نزدیکترین منبع بیرون می کشد. به خصوص در شرایط رطوبت کم، نزدیکترین منبع آب سطح پایین پوست شما است. این می تواند باعث کمبود آب زیر پوست شود، حتی تا حدی که تاول زده شود. به همین دلیل، ایده خوبی است که قبل از استفاده از آن بر روی صورت و پوست خوداین ماده خالص را رقیق کنید. بسیاری از طرفداران مواد آرایشی طبیعی رقیق کردن این ماده با گلاب را توصیه می کنند، زیرا گلاب باعث آبرسانی پوست و منافذ آن می شود. یک منبع معتبر در سال 2011 نشان داد که گل رز اثرات آنتی اکسیدانی مثبتی بر روی پوست دارد. یک منبع تحقیق معتبر اخیر نشان داد که ترکیبی از گلیسیرین، اسید هیالورونیک و عصاره آسیاتا Centella باعث بهبود عملکرد سدیم پوستی تا 24 ساعت پس از استفاده می شود.

دوشنبه بیست و دوم 2 1399 1:34 بعد از ظهر
(0) نظر
برچسب ها : گلیسیرین-صنایع آرایشی بهداشتی-سورن شیمی
ویتامین C و کاربرد های آن

ویتامین C یا اسید آسکوربیک یک ویتامین ضروری و با قابلیت حل شدن در آب است. این ماده غذایی به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی، ایمنی و قیمت پایین یک مکمل رژیم غذایی بسیار محبوب است. ویتامین C اغلب به عنوان مکمل در کاهش علائم سرماخوردگی نیز استفاده می شود. اما vitamin c نمی تواند به کاهش میزان سرماخوردگی در یک جامعه سالم کمک کند. از سوی دیگر یک ورزشکار مصرف کننده مکمل ویتامین C می تواند انتظار داشته باشد، خطر ابتلا به سرماخوردگی را به نصف کاهش دهد. مکمل ویتامین C هنگامی که به عنوان یک مکمل روزانه برای پیشگیری یا در ابتدای سرماخوردگی مصرف شود، قادر است مدت زمان سرماخوردگی در یک جامعه را به میزان 8 تا 14٪ کاهش دهد. اگرچه گفته می شود vitamin c در بارگیری به میزان بیش از نیاز روزانه بدن (5 تا 10 گرم در روز) مؤثرتر است، اما برای تعیین درستی و دقت این ادعا تحقیقات بیشتری لازم است. vitamin c بسته به نیاز بدن، هم در آنتی اکسیدان و هم در پرواکسیدان کارایی دارد. این مکانیسم به آن امکان می دهد تا عملکردهای مختلفی را در بدن انجام دهد.

ویتامین C

vitamin c رادیکالهای آزاد در بدن را توقیف می کند. این ماده توسط آنزیم های آنتی اکسیدانی دوباره پر می شود و اغلب به عنوان داروی مرجع در تحقیقات آنتی اکسیدان مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار ویتامین C به آن اجازه می دهد تا روی عصب شناسی و افسردگی به همان میزان اثر کند که روی لوزالمعده و تنظیم کورتیزول تاثیر می گذارد. از نظر خواص آنتی اکسیدانی آن، ویتامین C اثرات محافظت کننده عصبی دارد و بر روی جریان خون موثر است. این ویتامین کارایی های زیادی دارد که میتواند برای سلامتی انسان مناسب باشد. از نظر غذایی گرفته تا ویتامین و کاربرد های دیگر. این ویتامین همچنین روند بهبود سرما خوردگی را افزایش می دهد.

سه شنبه شانزدهم 2 1399 1:35 بعد از ظهر
(0) نظر
برچسب ها : ویتامین c+صنایع غذایی+سورن شیمی
آیا اسانس ها می توانند به آسم کمک کنند؟

اسانس ها ممکن است خطراتی برای بیماری آسم داشته باشند. آسم یک بیماری تنفسی مزمن است که میلیون ها آمریکایی را مبتلا می کند. به گفته بنیاد آسم و آلرژی آمریکا، بیش از 25 میلیون نفر در ایالات متحده مبتلا به آسم هستند. بیماری تنفسی باعث التهاب پراکنده و باریک شدن مجاری هوایی در ریه ها می شود و منجر به طلسم خس خس سینه، سفت شدن قفسه سینه و تنگی نفس می شود. بسته به شدت بیماری، افراد مبتلا به آسم ممکن است علائم خفیف یا شعله ور شدن علائم را تجربه کنند، حمله آسم در افراد دارای موارد خفیف تر از آسم، ممکن است علائم به ندرت رخ داده و با درمان آسان باشد اما به گفته موسسه ملی قلب، ریه و خون، علائم بیماری بطور روزمره یا مکرر علائم بیماری در دیگران مشاهده می شود و درمان آن دشوار است.

اسانس

خطرات استفاده از اسانس های روغنی برای کمک به آسم

اسانس های روغنی برای آسم می توانند خطرناک باشند. دین میچل، MD، متخصص آلرژی در تمرین خصوصی در گروه پزشکی میچل و استاد ایمونولوژی بالینی در کالج Touro در پزشکی پوکی در شهر نیویورک می گوید: فکر نمی کنم اسانس های روغنی عالی باشند. به گفته وی، برخی از افراد مبتلا به آسم آلرژیک ممکن است یک واکنش آلرژیک از اسانسهای روغنی که باعث علائم آسم آنها می شود، تجربه کنند. بعضی از افراد روغن های اسانس را خیلی خوب تحمل نمی کنند. میچل علاوه بر رویکردهای سنتی روی رویکردهای طب جایگزین و کل نگر برای بیماران خود نیز تمرکز دارد و نویسنده کتاب آلرژی و راه حل آسم دکتر دین میچل است. به گفته بنیاد آسم و آلرژی آمریکا، آسم آلرژیک شایعترین نوع آسم است و تقریباً 60 درصد از بیش از 25 میلیون آمریکایی مبتلا به آسم را تحت تأثیر قرار می دهد. با این نوع آسم علائم شما  تنگی نفس، خس خس سوزنی توسط آلرژن ها ایجاد می شود (مانند گرده، کنه های گرد و غبار، لکه های حیوانات خانگی و سایر موارد).

دوشنبه پانزدهم 2 1399 12:0 صبح
(0) نظر
برچسب ها : اسانس ها-اسانس های روغنی-خرید اسانس-فروش اسانس-قیمت اسانس
ویتامین C و ویروس کرونا

ویتامین C از چندین طریق بر سلامت ایمنی شما تأثیر می گذارد. فعالیت آنتی اکسیدانی آن می تواند التهاب را کاهش دهد، که می تواند به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کند. ویتامین C همچنین با تقویت تولید کلاژن، پوست شما را سالم نگه می دارد و به پوست کمک می کند تا به عنوان یک مانع کاربردی برای جلوگیری از ورود ترکیبات مضر به بدن شما باشد. ویتامین C در پوست نیز می تواند باعث بهبودی زخم ها شود. علاوه بر این، باعث رشد و گسترش لنفوسیت ها می شود، نوعی سلول ایمنی که آنتی بادی های در گردش خون شما را افزایش می دهد، پروتئین هایی که می توانند به مواد خارجی یا مضر در خون شما حمله کنند. در مطالعاتی که در مورد اثربخشی آن در برابر ویروس هایی که باعث سرماخوردگی می شوند. در مقاله ای که در مجله چینی بیماری های عفونی منتشر شده است، انجمن پزشکی شانگهای استفاده از ویتامین C با دوز بالا را به عنوان درمانی برای بیماران بستری با COVID-19 تأیید کرد. دوزهایی که بیشتر از DV هستند بیشتر توصیه می شود تا از طریق IV به منظور بهبود عملکرد ریه داده شود، که ممکن است باعث شود بیمار از تهویه مکانیکی یا پشتیبانی از زندگی خودداری کند. علاوه بر این، یک بررسی در سال 2019 نشان داد که هر دو درمان با ویتامین C با دوز بالا یا IV ، ممکن است به افراد بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) برای بیماری های مهم با کاهش مدت ماندن در ICU 8٪ و کوتاه کردن مدت زمان تهویه مکانیکی توسط 18.2٪ کمک کند. محققان چینی همچنین یک آزمایش کارآزمایی بالینی را برای بررسی بیشتر تأثیر ویتامین IV در بیماران بستری با COVID-19 (14) ثبت کرده اند.

ویتامین C

با این حال، توجه به این نکته مهم است که ویتامین C هنوز بخشی استاندارد از برنامه درمانی COVID-19 نیست زیرا شواهد هنوز وجود ندارد. اگرچه ویتامین C با دوز بالا در حال حاضر مورد آزمایش قرار گرفته است تا ببیند آیا می تواند عملکرد ریه را در افراد مبتلا به COVID-19 بهبود بخشد، اما هیچ مدرکی نشان نمی دهد که دوز بالای مکمل های ویتامین C خوراکی می تواند به این بیماری کمک کند. در واقع ، آنها می توانند عوارضی مانند اسهال را ایجاد کنند.

شنبه سیزدهم 2 1399 11:51 صبح
(0) نظر
برچسب ها : ویتامین C و ویروس کرونا-مواد اولیه شیمیایی-سورن شیمی
روغن سویا با اسید اولئیک

روغن سویا با استفاده از گیاه سنتی ایجاد کرده اند که حاوی مقادیر بالایی از اسید اولئیک برای جایگزینی چربی های ترانس و اشباع است. شواهد موجود در دهه گذشته نشان می دهد که چربی های مصنوعی شریان های خونی را می بندد و باعث بیماری های قلبی می شوند. در راستای افزایش نگرانی، اداره غذا و داروی آمریکا FDA مقرراتی را صادر کرد که در سال 2006 اجرا شد.

روغن سویا

در سال 2006 به تولید کنندگانی که نیاز بود اسید های چرب ترانس را در پانل تغذیه مواد غذایی فهرست کنند، و انگیزه بیشتر برای تولید کنندگان برای کاهش چربی های ترانس از محصولاتشان فراهم شده است. گروه های تحقیقاتی دیگر از روش های ترانس ژنیک برای افزایش سطح اسید اولئیک روغن سویا استفاده کرده اند، اما تیم تحقیقاتی کشاورزی ایالات متحده آمریکا و پژوهشگران دانشگاه دو جهش یافته با استفاده از روش های پرورش معمولی ایجاد کردند که از طریق آن آنها موفق به تولید روغن سویا با بیش از 80 درصد اسید اولئیک شدند. به طور معمول، روغن سویا حاوی تنها 20 درصد از چربی های غیر اشباع است. محققان نوشتند: تحقیقات قبلی کشت گیاهان دارویی برای افزایش سطح اسید اولئیک به حدود 50-60 درصد از روغن به علت، پیچیدگی ژنتیکی و بی ثباتی محیط زیست مانع می شد.
در سال 2008، روغن سویا تقریبا 70 درصد از روغن های خوراکی و چربی مصرفی در ایالات متحده را به خود اختصاص داد. “مصرف روغن با محتوای بالای اسید اولئیک مطلوب است، زیرا این اسید چرب غیر منعقد نه تنها باعث بهبود عمر مفید می شود، بلکه نیاز به هیدروژناسیون را نیز کاهش می دهد، فرآیند اضافه کردن به هزینه روغن و تولید بیش از حد چربی ناخواسته است که به بسیاری از آنها مرتبط است مشکلات بهداشتی در انسان محققان نتیجه گرفتند: افزایش مقدار اسید اولئیک در روغن سویا یکی از موثرترین و کارآمدترین راه ها برای افزایش ارزش غذایی و کاربرد عملی روغن سویا است

سه شنبه نهم 2 1399 1:39 بعد از ظهر
(0) نظر
برچسب ها : روغن سویا با اسید اولئیک
تولید مواد اولیه دارویی

مواد اولیه دارویی در سال های اخیر افزایش یافته است و درصد بیشتری از تولید مواد اولیه اکنون به بازارهای نو ظهور منتقل شده است، کیفیت و قابلیت اطمینان کلی مواد اولیه افزایش یافته است. این خبر قابل توجه است، زیرا هر گونه تغییر در کیفیت مواد اولیه چه مواد شیمیایی ،مواد اولیه و یا شیشه برای بسته بندی نهایی محصول می تواند تاثیر مستقیم بر عملکرد محصول، هزینه ها، در دسترس بودن و مهمتر از همه، ایمنی بیمار داشته باشد.اما چیزی که تغییر کرده است، حساسیت روش های تحلیلی مورد استفاده برای مشخص کردن مواد اولیه است. در برخی از موارد میزان تغییرات بیشتر در حال حاضر تشخیص داده شده است که در گذشته نمی توانستند اندازه گیری شوند. انتظارات برای کیفیت و انسجام نیز افزایش یافته است و تامین کنندگان مواد اولیه با بهبود کنترل فرآیند پاسخ داده شده است.

مواد اولیه دارویی

به طور کلی، تغییرات مواد خام را می توان به وجود ناخالصی های ردیابی که سمی هستند یا می توانند با ترکیب مورد نظر واکنش نشان دهند و خواص آن را تحت تاثیر قرار دهد نام برد. آلاینده های بیولوژیکی نیز بر کیفیت مواد اولیه تأثیر می گذارند. وجود ناخالصی های ریز یا مواد زیستی معمولا ناشی از فقدان کنترل های فرآیند مناسب، امکانات نداشتن دستیابی، نگهداری یا تحلیل کافی قبل از انتشار محصول است. تهیه کنندگان، از جمله بسته بندی کننده ها، باید کنترل فرایندهای موثر را انجام دهند، فروشندگان مواد اولیه خود را موظف کنند تا بتوانند مستندات جامع در زنجیره های عرضه خود را ارائه دهند. الزامات و انتظارات خاص باید در توافقنامه های کیفیت و با توجه به دانش عمیق که تولید کنندگان مواد اولیه دارویی در مورد فرایندهای خود و خواص مواد اولیه که می تواند ویژگی های کیفیت بحرانی را تحت تاثیر قرار داده مشخص شده است.

تولید کنندگان همچنین باید استراتژی های مدیریت مواد جامع مواد اولیه که شامل ارزیابی های خطر، مناطق دریافت و دست زدن جداگانه، پروتکل های آزمایشی، ممیزی های تامین کننده، سیستم های ارتباطی و توافقنامه های کیفیت ذکر شده در بالا را رعایت کنند. یکی از چالش های موجود عدم وجود الزامات استاندارد برای مدیریت مواد اولیه دارویی است.

دوشنبه هشتم 2 1399 1:30 بعد از ظهر
(0) نظر
برچسب ها : مواد اولیه صنایع دارویی-سورن شیمی
ضدعفونی کننده ها برای کرونا

ضدعفونی کننده های متعددی برای مبارزه با ویروس ها از جمله کرونا وجود دارد. عوامل بیماری زا بالقوه تهدید کننده زندگی می توانند به راحتی به فضاهای زندگی شما حمله کنند. یک مطالعه جدید نشان داد که SARS-CoV-2 می تواند به مدت 2 تا 3 روز روی سطوح پلاستیکی یا استنلس استیل بماند. طبق اعلام انجمن ریه آمریکا، مواد تمیز کننده و فرآورده های خانگی وجود دارند که می توانند چشم یا گلو را تحریک کنند یا باعث ایجاد مشکلات سلامتی از جمله سرطان شوند. اعتقاد بر این است که SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می شود، در درجه اول شیوع می یابد وقتی که فرد مبتلا به ویروس سرفه می کند و یا در نزدیکی کسی که سالم است، عطسه می کند، تأکید بر دوری اجتماعی است. با این وجود، این احتمال وجود ندارد که افراد سالم بتوانند با لمس کردن سطوح آلوده و لمس کردن دهان یا چشم خود ویروس را منقبض کنند. به همین دلیل دائماً به ما یادآوری می شود که دست های خود را بشوییم و سطوح خود را در حین همه گیر فعلی پاک کنیم. اما تمیز کردن و ضدعفونی کننده های مناسب به معنای استفاده از محصولات مناسب است. برخی از محصولات تمیز کننده محبوب COVID-19 را متوقف نمی کنند، در حالی که برخی دیگر حاوی مواد سختی هستند که خطرات سلامتی خود را به همراه دارند و در صورت عدم استفاده از اقدامات احتیاطی، شستشوی مداوم دست ممکن است به پوست آسیب برساند. بیایید به ایمن ترین راهها برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن برای کاهش خطر ابتلا به COVID-19 نگاهی بیاندازیم.

ضدعفونی کننده

جایی که شما نیاز به تمیز کردن در خانه دارید

شاید شما از خرید به خانه برگردید و کیف های قابل استفاده مجدد خود را روی میز ناهار خوری رها کنید. شاید شما بچه ها را برای پیاده روی در محله برده باشید و هنگام بازگشت فراموش کنید دست همه را بشویید. اینها فقط دو روش هستند که می توانند سطوح خانه را آلوده کنند به شدت خطر عفونت را افزایش می دهد. SARS-CoV-2 و سایر عوامل بیماری زا تهدید کننده زندگی می توانند به راحتی به فضاهای زندگی شما حمله کنند، بنابراین تلاش برای ضد عفونی و تمیز کردن برای متوقف کردن شیوع ویروس بسیار مهم است. یک مطالعه جدید، هنوز منتشر نشده است، توسط دانشمندان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) و سایر نهادها دریافتند که SARS-CoV-2 می تواند به مدت 2 تا 3 روز ادامه یابد روز در سطوح پلاستیکی یا استنلس استیل. این بدان معنی است که فراموش کردن پاک کردن سطوح حتی می تواند عواقب دیگری را در پی داشته باشد و اگر شخصی در خانه شما از قبل بیمار شده است، پس نیاز به ضد عفونی کننده و تمیز کردن سطوح پر فشار در خانه شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این بسیار مهم است که شما تمام اشیاء را که احتمال حمل یک اشکال بسیار زیاد دارند در نظر بگیرید. علاوه بر اهدافی مانند دربهای دستگیره، دستگیره، زیر شلواری، رومیزی و کلیدهای روشنایی، باید سطحی را که به ندرت در نظر گرفته اید، در صورت تمیز کردن ، در نظر بگیرید. مهم است که ابتدا به سطوح لمسی بالا نگاه کنید و تعداد افراد در تماس با آن سطوح قرار گیرند، به جداول و پیشخوان ها، میز کارها و دستگیره ها، تلفن ها، از راه دور، صفحه کلید، فرمانها و کلیدهای روشن فکر کنید. تعداد سطوح لمسی بالا بیشتر از آن است که مردم فکر کنند اینگونه است. دکتر برایان هدلوند، دکترا، میکروبیولوژیست در دانشگاه نوادا، لاس وگاس، در بیانیه ای گفت.

يکشنبه سی یکم 1 1399 12:16 صبح
(0) نظر
برچسب ها : ضد عفونی کننده-صنایع شوینده- سورن شیمی
مواد اولیه کشاورزی

مواد اولیه کشاورزی و رشد آن نیاز به زمین های زیادی دارد و تأثیر زیادی بر مردم، حیوانات و طبیعت دارد. بنابراین، تامین کنندگان خود را در طول زنجیره ارزش با مراقبت، استفاده از منابع طبیعی و استفاده از منابع طبیعی مناسب و روابط احترام آمیز با کشاورزان، کارگران و تولید کنندگان را انتخاب کنید. بسته به نوع تولید، مواد اولیه کشاورزی مانند روغن نخل، سویا، قهوه و همچنین مقادیر ذغال سنگ و پتاسیم مانند برنج، میوه و سبزیجات می توانند تاثیر منفی بر محیط زیست داشته باشند. برای به حداقل رساندن این تاثیر، سعی کنید برای ایجاد استانداردهای جامع و راه حل های صنعتی کار کنید. به علاوه تولید پایدار، امنیت منابع درازمدت برای ما مهم است. از این رو، روابط اعتماد را با تولید کنندگان و تامین کنندگان محلی برقرار کنید. فهرست پذیرفته شده برای غلات، مواد شیمیایی آلی را که برای استفاده در جو و یا گندم مورد پذیرش قرار می گیرند، مشخص می کند و برای هر عنصر فعال، لیست های حداکثر مجاز، تاریخ انقضا و هرگونه محدودیت استفاده را فهرست می کند. لیست پذیرفته شده برای هپس جزئیات اطلاعات مشابهی را برای سیفی جات رشد کرده اند.

مواد اولیه کشاورزی

محصولات با کیفیت خوب نیاز به مواد اولیه با کیفیت خوب دارند. به طور فزاینده، مواد اولیه محصول با توجه به محصول نهایی تولید می شوند: انواع میوه و سبزیجات خاص به بازار محصولات تازه هدایت می شوند، در حالیکه انواع دیگر آن برای تهیه ماده دیگر یا انجماد مناسب هستند. راه های تولید آنها نیز مهم است، جداسازی مواد اولیه مواد زیستی ارگانیک به طور معمول باعث شده است که برای چندین سال مسئله مهمی باشد و این امر نیاز به سیستم های ردیابی خوب را برجسته کرده است. بیش از نیم قرن با مسائل مربوط به زنجیره غذایی درگیر بوده ایم و افرادی هستیم که با سؤالات در مورد سیستم های تولید مواد اولیه و عملیات پس از برداشت، از جمله مسائل مربوط به آفت کش ها نظیر آزمایش تردد آفت کش ها و نحوه مدیریت و نظارت بر زنجیره تولید و توزیع کشاورزی تحقیقاتی شده است. دو لیست از گیاهان دارویی پذیرفته شده برای صنعت آبجو توسعه یافته است؛ یکی برای غلات و دیگری برای سیفی جات.

شنبه سیم 1 1399 3:41 بعد از ظهر
(0) نظر
برچسب ها : مواد اولیه کشاورزی-صنایع شیمیایی-سورن شیمی
کاربرد های هگزامین

هگزامین چیست؟ یک ترکیب ارگانیک هتروسیکلیک با فرمول مولکولی (CH2) 6N4 است. یک ترکیب چرخه ای هتروسیکلیک ترکیبی است که دارای اتم های حداقل دو عنصر مختلف به عنوان اعضای حلقه های آن است. ترکیب چرخه ای یک ترکیب ارگانیک است که در آن یک سری از اتم ها به یک حلقه متصل می شوند. به عبارت ساده، ترکیبات ارگانیک هتروسیکلیک از حداقل یک اتم کربن متصل به حداقل یک عنصر دیگر مانند اکسیژن یا گوگرد تشکیل شده است. این اتم ها در یک ساختار حلقه مرتب شده اند.

چه کسی هگزامین را کشف کرد؟

توسط الکساندر باتلروف در سال 1859 کشف شد. الکساندر، یک شیمیدان روسی، یکی از سازندگان نظریه ساختار شیمیایی (1857-1861) بود، او برای اولین بار اتصال دو باند به فرمول ساختاری در شیمی را انجام داد.

ساختار هگزامین چیست؟

هگزامین یک چهارگوش متقارن (شامل 4 چهره مثلثی است که در هر گوشه ای قرار دارد) ساختار قفس مانند می باشد. با اینکه شکل مولکولی یک قفس را به خود میگیرد، فضای خالی در داخل برای اتصال دیگر اتم ها یا مولکول ها وجود ندارد. ذرات هگزامین در محدوده 80-800 میکرومتر قرار دارند. یک رشته موی انسان حدود 100 میکرومتر است.
توسط واکنش فرمالدئید و آمونیاک تهیه می شود که هگزامین بلوری را تولید می کند. فرمالدئید یک ترکیب ارگانیک با فرمول مولکولی CH2O است. فرمالدئید یک گاز بی رنگ با بوی مشخص است. این یک ماده طبیعی است که از کربن، هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است.

خواص این ماده چیست؟

فرمول مولکولی هگزامین (CH2) 6N4 است، توده مولر 140.186 است، تراکم 1.33g / cm مکعب است، نقطه جوش 280 درجه سانتیگراد است، پودر بلوری است، بسیار محلول در آب و بیشتر مواد آلی است.

برنامه های کاربردی هگزامین چیست؟

استفاده اصلی از هگزامین در تولید محصولات پودری یا مایع از رزین فنول (فرمالدئید فنل) و فرمولاسیون فنولیک رزین است که در آن به عنوان یک ماده سخت کننده استفاده شده است. محصولات تئوری مورد استفاده به عنوان گیرنده ها، از جمله لنت ترمز و کلاچ، محصولات ساینده، منسوجات بافته شده، مواد مقاوم در برابر آتش استفاده می شود. رزین های فرمالدئید فنل شامل رزین های ترموسیتتینگ مصنوعی با واکنش فنل (ترکیب ارگانیک) و فرمالدئید است.

يکشنبه بیست و چهارم 1 1399 1:31 بعد از ظهر
(0) نظر
برچسب ها : هگزامین-مواد اولیه شیمیایی-سورن شیمی
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته سوم اردیبهشت 1399 هفته دوم اردیبهشت 1399 هفته اول اردیبهشت 1399 هفته چهارم فروردین 1399 هفته سوم فروردین 1399 هفته دوم فروردین 1399 هفته اول فروردین 1399 هفته چهارم اسفند 1398 هفته سوم اسفند 1398 هفته دوم اسفند 1398 هفته اول اسفند 1398 هفته چهارم بهمن 1398 هفته سوم بهمن 1398 هفته دوم بهمن 1398 هفته اول بهمن 1398 هفته چهارم دی 1398 هفته سوم دی 1398 هفته دوم دی 1398 هفته اول دی 1398 هفته سوم آذر 1398 هفته دوم آذر 1398 هفته اول آذر 1398 هفته سوم آبان 1398 هفته دوم آبان 1398 هفته اول آبان 1398 هفته چهارم مهر 1398 هفته سوم مهر 1398 هفته دوم مهر 1398 هفته اول مهر 1398 هفته چهارم شهریور 1398 هفته سوم شهریور 1398 هفته دوم شهریور 1398
موضوعات
سورن شیمی (111) مقالات (91) اخبار صنایع (30) بدون موضوع (3)
صفحه ها
فیدها
سورن شیمی
لینک سورن شیمی
سورن شیمی آپارات سورن شیمی اینستاگرام بلاگفا فیسبوک
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 14169
تعداد نوشته ها : 122
تعداد نظرات : 0
X